Про забезпечення застрахованих осіб та членів їх сімей відновлювальним лікуванням в реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів З 01 січня 2015 року набрав чинності Закон України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-ХІV (далі – Закон № 1105) в новій редакції.
Законом передбачено забезпечення за кошти Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності застрахованих осіб та членів їх сімей лише відновлювальним лікуванням в реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів після перенесених захворювань і травм.


Одним із найголовніших і найпріоритетніших завдань Фонду є не тільки оплата листка непрацездатності (лікарняного), а й швидше повернення застрахованої особи до роботи після тривалої непрацездатності. Саме тому, працюючий, який гостро хворіє, може отримати послуги з відновлювального лікування по путівках, придбаних за рахунок коштів Фонду.
Відновлювальне лікування – це продовження стаціонарного лікування у реабілітаційному відділенні санаторно-курортного закладу із спеціальним обладнанням та висококваліфікованим медичним персоналом. Таке лікування допомагає швидше повернути працездатність після перенесених хвороб.

Кількість застрахованих осіб, які після стаціонарного лікування потребують реабілітації стрімко росте з кожним роком. Пов’язано це із припиненням надання застрахованим особам послуг із санаторно-курортного лікування за рахунок коштів Фонду, у зв’язку з набранням чинності нового Закону.

Забезпечення застрахованих осіб путівками на відновлювальне лікування здійснює Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності через лікувально-профілактичні заклади.

Путівки до реабілітаційних відділень санаторно-курортних закладів, придбані за кошти Фонду, видаються безкоштовно лікувально-профілактичним закладом застрахованій особі, дитині або двом дітям в супроводі одного із застрахованих батьків або застрахованої особи, яка їх замінює (опікунові, піклувальнику), згідно з висновком відбіркової комісії лікувально-профілактичного закладу щодо направлення хворих до реабілітаційних відділень санаторно-курортних закладів, у якому вона перебуває на лікуванні за наявності довідки страхувальника.
За кошти Фонду впродовж 2015 року по таких путівках пройшли лікування 88 застрахованих осіб та членів їх сімей, з яких по 22 путівках пройшли лікування діти, хворі на цукровий діабет, у супроводі одного з працюючих батьків.

Слід відмітити, що на 2016 рік лікувально-профілактичними закладами нашої області замовлено лише 118 таких путівок, в тому числі 24 путівки для лікування дітей, хворих на цукровий діабет, у супроводі одного з працюючих батьків.

Відновлювальне лікування можуть пройти не всі хворі, а тільки ті, які перенесли гострий інфаркт міокарда або операції на серці та магістральних судинах, операції на органах шлунково-кишкового тракту, гострі церебральні порушення–інсульти, операції на органах опори і руху, порушення ендокринної системи та вагітні жінки.

Додаткову інформацію можна отримати у виконавчій дирекції Тернопільського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності за телефоном (0352) 25-29-66 та в районних і міжрайонних виконавчих дирекціях обласного відділення Фонду за місцем реєстрації страхувальників.
Прикрепления: Картинка 1