Засудженні та ув’язнені установ виконання покарань управління ДПтС України в Тернопільській області вшанували пам’ять Тараса Шевченка 9 березня виповнилось 202 роки від дня народження Тараса Григоровича Шевченка. Він для України – не просто поет і геніальний митець. Національний пророк, апостол правди, заступник знедолених, провидець – так називали його українці у дні становлення української нації в 19 та 20 століттях.

Тарас Шевченко, людина, що відіграла ключову роль у становленні української нації. В історії нашої країни він назавжди залишиться великим Кобзарем, співцем національної волі й батьком новітньої української нації. Вдячні нащадки встановили сотні пам’ятників і назвали безліч вулиць і площ його іменем не лише в Україні, а й в усьому світі, а його могилу оголошено заповідником.

З нагоди вшанування пам’яті видатного українського поета Тараса Григоровича Шевченка засудженим та ув’язненим, які відбувають покарання в установах виконання покарань управління ДПтС України в Тернопільській області організовано та проведено ряд заходів.

Шевченківські дні в Копичинській виправній колонії (№ 112) розпочалися низькою заходів. У загальноосвітніх вечірніх класах при установі, засуджені декламували вірші Кобзаря, вчителі розповідали про його життєвий та творчий шлях.

Також учні мали можливість зустрітись із місцевим фалеристом, вчителем фізики та математики вечірніх класів Гусятинської вечірньої школи при установі Гладієм Богданом Миколайовичем, який збирає значки пов’язані з життям та діяльністю Шевченка. Він провів показ своєї колекції та розповів в деталях про історію кожного значка. Засудженим було дуже цікаво, адже багато з них вперше мали можливість детально ознайомитись із нелегким життям видатного поета.

В бібліотеці установи оформлено стенд та виставку літератури, плакатів пов’язаних із життям Кобзаря, в гуртожитках відділень соціально-психологічної служби оновлені інформаційні стенди із відповідною тематикою.

У Збаразькій виправній колонії (№ 63) пройшла година пам’яті «Згадаймо Кобзаря». Засуджені жінки підготували програму про талант Тараса Шевченка, про його допитливість, незвичайну любов до всього рідного, до свого пригнобленого народу, своєї культури, що перебувала в московському ярмі, а також освіта, начитаність, праця над собою, все це було ґрунтом для появи його геніальних творів.

З великим захопленням жінки читали вірші, розказували про життєвий шлях поета, художника Шевченка та переглянули уривок із поеми «Наймичка».

Після проведеного заходу засудженні немовби перегорнули останню сторінку «Кобзаря», доторкнулися душею до палкого і нескореного серця поета. Відчули його незламний дух, який живе у віршах, піснях.

Засудженим, які відбувають покарання у господарській обслузі Чортківської установи виконання покарань (№ 26) та неповнолітнім ув’язненим, співробітники соціально-виховної та психологічної служби установи прочитали лекцію на тему: «Безсмертне слово Кобзаря». Після лекції засудженим та ув’язненим продемонстровано відеофільм: «Мистецька спадщина Т.Г. Шевченка».

Потрібно сказати, що для засуджених та ув’язнених установ виконання покарань області, жоден такий захід не минає марно – він допомагає дізнатися багато нового про Україну та її великого сина Тараса Шевченка. Тож в ці дні шануймо і ми світлу пам'ять Великого Кобзаря, справжнього класика української літератури.

Прес-служба
управління ДПтС України в Тернопільській області


Засудженні та ув’язнені установ виконання покарань управління ДПтС України в Тернопільській області вшанували пам’ять Тараса Шевченка Засудженні та ув’язнені установ виконання покарань управління ДПтС України в Тернопільській області вшанували пам’ять Тараса Шевченка Засудженні та ув’язнені установ виконання покарань управління ДПтС України в Тернопільській області вшанували пам’ять Тараса Шевченка Засудженні та ув’язнені установ виконання покарань управління ДПтС України в Тернопільській області вшанували пам’ять Тараса Шевченка Засудженні та ув’язнені установ виконання покарань управління ДПтС України в Тернопільській області вшанували пам’ять Тараса Шевченка