Україна продемонструвала рекордну підтримку Години Землі Минулої суботу, 19 березня 2016 року по всій планеті пройшла кампанія «Година Землі», організована Всесвітнім фондом природи (WWF). Тисячі організацій і мільйони людей у 178 країнах світу рівно о 20:30 вимкнули світло на годину, щоб привернути увагу до екологічних проблем Планети. В Україні цьогорічна Година Землі проходила вже восьмий раз та побила всі минулорічні рекорди – більше 70 міст та містечок, десятки відомих українців та сотні організацій та закладів країни підтримали заклик кампанії зберегти Планету для майбутніх поколінь.

Естафету добрих справ від Години Землі підтримали відомі люди країни – культурні та громадські діячі, артисти та колективи, аби надихнути інших робити добро для Планети. Серед них в.о. Міністра екології та природних ресурсів України – Ганна Вронська, найсильніша людина Планети – Василь Вірастюк, обличчя Нового каналу, СТБ, 1+1, М1, популярні виконавці – ЯрмаК, Дмитро Шуров (PainoBoy), актори Dizel Studio, Норман Шелест та багато інших відомих українців. Переглянути всі відео Естафети можна в соціальних мережах за хештегом #estafeta_dobra.

«Деякі люди іноді звинувачують Годину Землі у безцільності. Мовляв, що дає та година без світла в масштабах Планети? Але ж вимкнення світла – це лише верхівка айсберга. Фінальна символічна подія кампанії, такий собі всесвітній флешмоб. Сама ж кампанія привертає увагу людей, урядів та організацій до проблем Планети та навчає їх допомагати природі кожного дня. Щоб підкреслити важливість цього, ми запустили в Україні Естафету добрих справ, де кожен міг розказати іншим про свою просту та корисну для Планети справу. Із щоденних невеликих дій кожного з нас сьогодні складається майбутнє. Тож, робіть добро для Планети щодня, щоб у наших дітей було гарне майбутнє!», – закликає Катерина Куракіна, координатор Години Землі в Україні.

Година Землі – гарна та символічна кампанія. На її підтримку в темряву поринають сотні знакових споруд світу, серед яких Сіднейська опера, Римський Колізей, Ейфелева вежа, найвищі, найстаріші та найвідоміші споруди Планети. Українські пам’ятки теж не залишилися осторонь. Михайлівський та Софійський собори, Києво-Печерська Лавра, монумент «Батьківщина-Мати», Монумент Незалежності в Києві, Театр Опери та Балету, Спасо-Преображенський собор в Одесі, Собор Святого Юра та телевежа у Львові, Замок Любарта у Луцьку і ще багато відомих на всю Україну споруд вимкнули освітлення, що привернути увагу українців до проблем Планети.

Традиційно в десятках міст України пройшли заходи, присвячені Годині Землі. Всесвітній фонд природи WWF в Україні і Ярмак запроcили всіх в київський штаб ВК на «зелений» он-лайн концерт, який переглянули 230 тисяч людей. Різні заклади та організації Києва організували свої події – Еконцентр та Норман Шелест провели тематичний квартирник, студенти Києво-Могилянської академії під час еко-вечірки малювали боді-арт при свічках, готель Radisson Blu Kyiv традиційно запросив всіх на святкову вечерю, приготовану без електрики.

У Львові, Вижниці, Івано-Франківську, Мелітополі, Ромнах на підтримку кампанії пройшли святкові акустичні концерти та викладання фігур, що є символами природоохоронного руху зі свічок. У Рахові відбувся конкурс еко-плакатів, у Дніпродзержинську, Рівному та інших містах пройшли еко-вечірки із концертами, різноманітними майстер-класами, театром тіней та переглядом тематичних фільмів. В Полтаві та Тернополі відбулися вело-флешмоби, причому полтавські організатори запросили всіх вдягнути ростові костюми тварин та різних персонажів. В Житомирі запалили 1000 бенгальських вогнів. У Львові спостерігали за зоряним небом. По всій країні відбулися десятки освітніх подій у школах та університетах. А також ресторани та кафе країни запросили своїх відвідувачів на романтичні вечері на підтримку Години Землі.

Кампанію Година Землі 2016 підтримало Міністерство екології та природних ресурсів України та Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України.

Промоушн-акції в Україні проводяться в партнерстві з креативним агентством TABASCO та комунікаційними агенціями SPN Communications та GreenPR, які допомагають привернути увагу людей до Години Землі за допомогою оригінальних ідей і цікавих публікацій.

Додаткову інформацію можна отримати за посиланнями:

1) Година Землі 2016: wwf.panda.org/eh16

2) Що відбувалося на Годину Землі 2016 в різних містах України: http://wwf.panda.org/uk/campaigns/eh16/eh16_plans/

3) Естафета добрих справ: wwf.panda.org/uk/campaigns/eh16/estafeta_dobra/

4) Відео відомих українців, що приєдналися до Естафети добрих справ: https://www.youtube.com/playlis....9X-i79x

5) Всі відео Естафети можна переглянути в соціальних мережах за хештеґом #estafeta_dobra

По детальнішу інформацію звертайтеся:
Катерина Куракіна,
координатор кампанії Година Землі в Україні,

Моб: +38 095 28 99 822
e-mail: Katya.Kurakina@wwf.panda.org
wwf.panda.org/ukraine

Інформаційна довідка

Година Землі – це всесвітній природоохоронний рух, започаткований Всесвітнім фондом природи WWF. Ми закликаємо громадськість, приватні компанії, представників урядових структур та місцевих спільнот вимкнути світло на одну годину 19 березня 2016 року о 20:30, щоб продемонструвати свою підтримку природоохоронних дій. Година Землі була започаткована в Сіднеї у 2007 році, коли 2 мільйони людей вимкнули світло у своїх домівках. У 2008 році вже більш ніж 50 мільйонів людей у всьому світі долучилися до Години Землі. У 2009 та 2010 роках Година Землі охопила більше 4500 міст у 128 країнах світу на всіх континентах. 2015 рік побив всі рекорди – приєдналися більше 7000 міст у 172 країнах. В Україні кампанія проходить 8-й рік поспіль. У 2015 році до Години Землі приєдналися 55 міст та містечок України.

Всесвітній фонд природи (WWF) – це одна з найбільших та найповажніших незалежних природоохоронних організацій, представництва якої діють у більш ніж 100 країнах за підтримки майже 5 мільйонів людей по всьому світу. Місія Всесвітнього фонду природи – зупинити деградацію природного середовища планети та побудувати майбутнє, в якому людство житиме у гармонії з природою, шляхом збереження біологічного різноманіття світу, сталого використання природних ресурсів та зменшення забруднення і марнотратного споживання.

Україна продемонструвала рекордну підтримку Години Землі Україна продемонструвала рекордну підтримку Години Землі