В установах виконання покарань Тернопільської області проведено заходи до Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом 24 березня Всесвітній День боротьби з туберкульозом. Туберкульоз - це хронічне інфекційне захворювання, дуже різноманітне за проявами, яке викликається особливими мікробами - мікобактеріями, їх називають ще туберкульозними паличками, або паличками Коха.

Метою Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом - поінформувати про глобальну епідемію туберкульозу якомога більше людей і дати всім зрозуміти, що чинити опір цій хворобі можна і треба.

Як показали проведені дослідження, сьогодні має місце недостатня інформованість населення району з питань профілактики, лікування та боротьби з туберкульозом. Щоб зупинити та перемогти туберкульоз усі мають зрозуміти, що без обізнаності населення про туберкульоз, боротьба з ним приречена на невдачу. Тому з метою запобігання прояву даної хвороби із засудженими та ув’язненими установ області проведено профілактичні заходи.

У Збаразькій виправній колонії управління ДПтС України в Тернопільській області (№ 63) розташована єдина міжобласна спеціалізована туберкульозна лікарня в Україні для засуджених жінок.

З нагоди відзначення цього дня в установі відбувся інформаційно-просвітницький захід: «Туберкульоз: запитання та відповіді».

Засудженим жінкам установи медичні працівники туберкульозної лікарні розповіли, як вберегтися від даної хвороби, оскільки туберкульоз передається переважно повітряно-крапельним шляхом від хворої людини до здорової.

Сьогодні, 24 березня 2016 року, в Копичинській виправній колонії (№112) лікар медичної частини установи Роман Стецяк провів із засудженими заняття на тему: «Запобігання розповсюдженню туберкульозу та його профілактика».

«Щорічні флюорографічні обстеження необхідні, аби вчасно виявити захворювання легень та інших органів, а також грудної стінки», зазначив - лікар Роман Стецяк. Також провів роз’яснювальну бесіду про те, наскільки небезпечний туберкульоз та надав вичерпну інформацію про механізми передачі і профілактики хвороби.

У Чортківській установі виконання покарань (№ 26) фельдшером пункту охорони здоров’я Степаном Соробеєм для неповнолітніх ув’язнених, засуджених господарської обслуги прочитана лекція приурочена до Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом.

Після чого ув’язнені та засуджені змогли ознайомитись із основними чинниками, що сприяють захворюванню, профілактичними заходами туберкульозу.

Розуміючи усю важливість боротьби із цією підступною та небезпечною недугою по установах виконання покарань Тернопільської області персоналом проводяться роз’яснювальні бесіди, лекції, а також у відділеннях соціально-психологічних служб розміщенні інформаційні стенди щодо профілактики захворювання на туберкульоз.

Прес-служба
управління ДПтС України в Тернопільській області


В установах виконання покарань Тернопільської області проведено заходи до Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом В установах виконання покарань Тернопільської області проведено заходи до Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом В установах виконання покарань Тернопільської області проведено заходи до Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом