Сектор соціально-виховної та психологічної роботи провів лекцію «Профілактика правопорушень серед неповнолітніх» в ЗОНШ № 16 м. Тернопіль Сектор соціально-виховної та психологічної роботи управління ДПтС України в Тернопільській області провів лекцію «Профілактика правопорушень серед неповнолітніх» в ЗОНШ І-ІІІ ступенів № 16 м. Тернополя.

Так, 30 березня у приміщенні ЗОНШ І-ІІІ ступенів № 16 відбулась лекція «Профілактика правопорушень серед неповнолітніх» для батьків дітей 8-9 класів, які навчаються у даній школі.

Перед початком проведення лекції, керівництвом школи були описані найбільш поширені проблеми із неповнолітніми учнями, а саме: порушення дисципліни, тютюнопаління та асоціальної поведінки.

До проведення лекції був залучений начальник сектору соціально-виховної та психологічної роботи управління ДПтС України в Тернопільській області підполковник внутрішньої служби Нитка Андрій Богданович.

Андрій Богданович розпочав лекцію із проблем, які саме призводять до такої поведінки учнів. Було звернуто увагу, що переважно більшість проблем із учнями витікають із непорозуміння із батьками, незалученням учнів до гурткової роботи у школах та нецікавістю батьків життям своїх дітей в позаурочний час.

Масового характеру набувають випадки, коли бездоглядними стають діти при живих батьках. Останні в пошуках заробітку фактично втрачають свою дитину. Чим вона живе, з ким дружить, чому рідко приходить додому, пропускає заняття - батькам байдуже. Тільки розводять руками, коли дізнаються від правоохоронних органів, що їхнє "чадо" має причетність до низки злочинів.

Аналіз стану злочинності серед неповнолітніх, статистичні показники поточного року свідчать, що криміногенна ситуація у молодіжному середовищі дедалі ускладнюється. Неповнолітніми скоюється все більше жорстоких, зухвалих злочинів — навмисних вбивств, тяжких тілесних ушкоджень, розбійних нападів, вживання наркотиків та інших удурманюючих речовин.

На закінчення лекції, було спільно із керівництвом школи, батьками дітей обговорено дану проблематику та зроблено відповідні висновки: по перше, неповнолітні громадяни найбільше піддаються суспільному впливу, тому потрібно посилити контроль за відношенням дорослих до своїх та чужих дітей, це питання повинне охоплювати усі галузі нашого життя – освіту, та ін. По друге посилити контроль за неблагополучними сім’ями, тобто контроль за нормальним розвитком дітей, за моральним станом неповнолітнього. По- третє, кожна сім’я, кожна інтелектуально розвинена доросла людина повинна усіма засобами перешкодити, не допустити щоб хтось втягував, залучав до антигромадської діяльності, використовував дітей, у своїх цілях, тому, що перш за все, діти – це наше майбутнє, і яке воно буде залежить від нас…

Віктор Колодій,
старший інспектор сектору СВПР
управління ДПтС України в Тернопільській області


Сектор соціально-виховної та психологічної роботи провів лекцію «Профілактика правопорушень серед неповнолітніх» в ЗОНШ № 16 м. Тернопіль