Засуджені та ув’язнені установ виконання покарань Тернопільської область вшанували пам'ять тих, хто загинув під час Чорнобильської катастроф Засуджені та ув’язнені установ виконання покарань Тернопільської область хвилиною мовчання вшанували пам'ять тих, хто віддав своє життя під час ліквідації Чорнобильської катастрофи.

Страшний скрипаль узяв уже смичок,

Він буде грати реквієм річок.

Хто вдарив землю в сонячне сплетіння,

Хто спричинив конвульсії стихій?

Я чую увертюру апокаліпсису.

26 квітня 2016 року засуджені та ув’язнені установ виконання покарань управління ДПтС України в Тернопільській області хвилиною мовчання вшанували пам'ять тих, хто віддав своє життя під час ліквідації Чорнобильської катастрофи.

«26 квітня тридцять років тому мирну весняну ніч на берегах Прип'яті люди ніколи не забудуть. Вона була такою тихою, такою теплою і ласкавою. Саме в цю ніч, відлік часу став далеко не мирним, а бойовим і аварійним. Смерть уже відкрила свій чорний рахунок і забрала найкращих. Смерть, що атомом зветься. І за покликом рідної землі на захист свого народу першими до палаючого реактора за тривогою прибули пожежні і охорона ЧАЕС на чолі з начальником варти Володимиром Провиком. Потім прибуло підкріплення з міста Прип'яті та інших міст України…» - такими словами в Збаразькій виправній колонії управління ДПтС України в Тернопільській області (№ 63) розпочався вечір пам’яті: Чорнобиль — трава гірка».

Хвилиною мовчання вшанували пам'ять тих, хто віддав своє життя під час ліквідації Чорнобильської катастрофи. Засуджені жінки запалили свічки.

Під час заходу звучали поезії «Земля батьків, укрита чорним пилом», « У тім краю, де Прип'ять, де Дніпро», «Діти Чорнобиля» та інші. Також виконано засудженими жінками пісні: «Бентежні журавлі», «Два кольори»».

Всі присутні переглянули документальний фільм про Чорнобильську АЕС зі зворушливими кадрами ліквідації катастрофи.

Вечір завершився словами ведучої: «Чорнобиль... Тепер це слово знає весь світ. Чорнобиль — це мука і трагедія, це подвиг і безсилля, це пам'ять, це наш нестримний біль. Від нас усіх наш земний уклін, довічна вдячність усім тим, хто, ризикуючи свої здоров'ям і життям, брав участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, відроджував і продовжує відроджувати до нового життя обпалену радіацією землю. Священна пам'ять про всенародний подвиг ніколи не зітреться з історії людської, не згасне у віках».

Основною метою проведення заходу серед засуджених жінок було осмислення та усвідомлення масштабів трагічних подій, розбудити почуття відповідальності перед поколінням, виховувати глибоку повагу до людей, які віддали своє життя в ім'я майбутнього життя людства, розвивати почуття гордості за свій народ, прищеплювати любов до рідного краю.

В цей день працівники соціально-виховної та психологічної служби Чортківської установи виконання покарань (№ 26) для засуджених, які відбувають покарання у господарській обслузі та для неповнолітніх ув’язнених розповіли історію Чорнобиля і прочитали лекцію на тему: «Чорнобиль – наш важкий біль».

Після чого вшановуючи їх пам'ять запалили свічки.

Прес-служба
управління ДПтС України в Тернопільській області


Засуджені та ув’язнені установ виконання покарань Тернопільської область вшанували пам'ять тих, хто загинув під час Чорнобильської катастроф Засуджені та ув’язнені установ виконання покарань Тернопільської область вшанували пам'ять тих, хто загинув під час Чорнобильської катастроф Засуджені та ув’язнені установ виконання покарань Тернопільської область вшанували пам'ять тих, хто загинув під час Чорнобильської катастроф Засуджені та ув’язнені установ виконання покарань Тернопільської область вшанували пам'ять тих, хто загинув під час Чорнобильської катастроф Засуджені та ув’язнені установ виконання покарань Тернопільської область вшанували пам'ять тих, хто загинув під час Чорнобильської катастроф