В Чортківсьій установі виконання покарань (№ 26) проведено заходи приурочені Дню пам’яті жертв політичних репресій Щорічно в третю неділю травня українська громадськість відзначає День пам’яті жертв політичних репресій. 05 серпня 1937 році вийшов наказ НКВС СРСР № 0044, який поклав початок масових репресій. День пам’яті жертв політичних репресій відзначається в Україні згідно з Указом Президента № 431/07 від 21 травня 2007 року.

У цей день ми згадуємо кожного, хто став жертвою політичних репресій часів більшовицького режиму, та тих, хто був ув’язнений у концтаборах або засланий у далекі безлюдні землі. Згадуємо знищених радянською владою селян, розстріляну інтелігенцію, закатованих патріотів.

15 травня 2016 року персонал Чортківської установи виконання покарань управління ДПтС України в Тернопільській області (№ 26) долучився до заходів, які проводились органами влади та місцевого самоврядування, приурочених Дню пам’яті жертв політичних репресій.

У рамках цього заходу, у сквері Скорботи і Надії, біля пам’ятника жертвам більшовицького терору 1941 року, відправлено панахиду. Персонал установи, разом із присутніми, вшанував хвилиною мовчання загиблих та в знак скорботи і поваги запалив свічки пам'яті.

В храмі святого Апостола і Євангелиста Івана, що розміщений на території Чортківської установи виконання покарань (№ 26), священнослужителем Української Греко-Католицької церкви отцем Іваном була відправлена панахида за мільйонах українців, які загинули у наслідок політичних репресій. Засуджені вшанували пам'ять жертв геноциду українського народу хвилиною мовчання та запалюванням свічки памяті.

Співробітники соціально-виховної служби установи для засуджених та неповнолітніх прочитали лекцю на тему: «Політичні репресії в Україні», а також провели виховний захід - «В моїй душі не згасне вогник пам’яті».

Відзначення подібних дат - можливість вшанування пам'яті українського народу, привернення уваги молодого покоління до трагічних подій в історії України, викликаних насильницьким впровадженням комуністичної ідеології, відродження національної пам'яті, утвердження нетерпимості до будь-яких проявів насильства проти людства.

Ганна Маньовська,
старший інспектор (з виховної та соціально-психологічної
роботи з персоналом)
сектору по роботі з персоналом
Чортківської установи виконання покарань (№ 26)
управління ДПтС України в Тернопільській області


Тарас Бакун,
старший інспектор групи СВПР
Чортківської установи виконання покарань (№ 26)
управління ДПтС України в Тернопільській області


В Чортківсьій установі виконання покарань (№ 26) проведено заходи приурочені Дню пам’яті жертв політичних репресій В Чортківсьій установі виконання покарань (№ 26) проведено заходи приурочені Дню пам’яті жертв політичних репресій В Чортківсьій установі виконання покарань (№ 26) проведено заходи приурочені Дню пам’яті жертв політичних репресій