Підведення підсумків виконання Тимчасового розпису доходів та видатків Тернопільського обласного відділення Фонду соціального страхування з 23 травня 2016 року відбулась нарада з директорами районних, міжрайонних виконавчих дирекцій Тернопільського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності. В нараді взяли участь: директор Свистун Мирослав Богданович, заступник - Найчук Наталія Анатоліївна, начальники відділів та секторів виконавчої дирекції обласного відділення Фонду, директори районних, міжрайонних виконавчих дирекцій Тернопільського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.

На нараді директор виконавчої дирекції Свистун М.Б. підвів підсумки виконання Тимчасового розпису доходів та видатків Тернопільського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності за І квартал 2016 року.

Начальником юридичного відділу Хомою І.О. піднімалось питання щодо заборгованості, як за страхувальниками, так і за Фондом. Обговорено можливість їх погашення. Також, особливу увагу приділено питанню заборгованості по виконавчих документах та співпраці з органами ДВС. Наголошено щодо термінів погашення по рішеннях, сплати адміністративних стягнень та оголошення усних зауважень. Рекомендовано активізувати роботу із ліквідаційними комісіями боржників, що знаходяться в процедурі ліквідації за рішенням засновників. Звернуто увагу директорам про вжиття заходів щодо списання безнадійної дебіторської заборгованості по коштах Фонду у відповідності до вимог Порядку списання безнадійної дебіторської заборгованості з коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, який затверджений постановою правління Фонду від 16.06.2011 року № 30.

Начальник фінансово-економічного відділу Маркаданов В.Ю. доповів щодо заборгованості за Фондом станом на 01.04.2016 року. Також, зупинився на питанні щодо заявок і матеріального забезпечення. Особливу увагу приділив своєчасності та термінах здачі листків непрацездатності, забезпеченню співпраці керівників разом з комісіями по соціальному страхуванню щодо вчасності здачі листків непрацездатності.

Окрім того, начальником сектору надання матеріального забезпечення Шведик О.В. на нараді обговорено питання про витрати на виплату допомог застрахованим особам: на виплату допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах, на виплату допомог на поховання. Директорам районних, міжрайонних виконавчих дирекцій рекомендовано проводити аналіз заяв-розрахунків страхувальників, у яких показники середній розмір допомог перевищує показник середньоденної заробітної плати в 2 і більше рази. Також, проводити вибірковий аналіз по застрахованим особам у яких довготривалі лікарняні і провести аналіз витрат на виплату допомог в розрізі страхувальників.
Начальник відділу соціальних послуг Стельмах Б.П. виступив з інформацією щодо кількості оздоровлених застрахованих осіб та членів їх сімей за кошти Фонду в реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів.

Звернуто увагу директорів районних, міжрайонних виконавчих дирекцій Тернопільського обласного відділення Фонду на запобігання зловживанням по видачі листків непрацездатності. Обговорено моніторинг видачі листків непрацездатності та наголошено директорам районних, міжрайонних виконавчих дирекцій, щоб вказувати причини тимчасової непрацездатності. Продовжувати здійснювати моніторинг кількості випадків тривалої (понад 120 календарних днів) тимчасової непрацездатності застрахованих осіб. Начальником відділу з питань експертизи тимчасової непрацездатності та якості медичних послуг Березою Л.Ф. рекомендовано посилити роботу виконавчих дирекцій та комісій із соціального страхування по проведенню ними оперативних перевірок дотримання застрахованими особами призначеного режиму лікування та пожвавити роботу комісій із соціального страхування страхувальників по контролю за дотриманням призначеного режиму лікування. Окремим питанням піднімалось щодо необхідності участі у засіданнях комісій МСЕК. Також, директорам наголошено, щоб після проведення детального аналізу трудовтрат в розрізі страхувальників провести відповідну роботу з керівниками та комісіями із соціального страхування для забезпечення зниження захворюваності. Береза Л.Ф. зупинилась на питанні продовження контролю за правомірністю виплат та попередженням випадків зловживань при виплаті допомог по вагітності та пологах у випадках працевлаштування на роботу жінок в пізній термін вагітності на посади з максимальним розміром заробітної плати. У разі виявлення фактів, що можуть трактуватися як зловживання страхувальника, правом на отримання фінансування від Фонду з метою неправомірного заволодіння коштами, матеріали направляти до прокуратури та до правоохоронних органів.

Начальником контрольно-ревізійного відділу Зуб Л.В. говорилось про ефективність контрольно-ревізійної роботи за І квартал 2016 року, про системність проведення контрольних заходів. Рекомендовано директорам переглянути результати попередніх комплексних ревізій і чи зауваження усунуті і враховані в роботі. Контролювати виконання зауважень. Вона зупинилась на питанні щодо контрольно-ревізійної роботи з робочими органами та відображення в актах листків непрацездатності перевищення середньоденного розміру допомоги та рекомендувала покращити ефективність контрольно-ревізійної роботи.

По підсумках роботи Тернопільського обласного відділення Фонду за І квартал 2016 року директором виконавчої дирекції Свистуном М.Б. видано відповідний наказ для виконання директорами районних, міжрайонних виконавчих дирекцій облвідділення та керівним складом виконавчої дирекції облвідділення.
Прикрепления: Картинка 1