Про забезпечення застрахованих осіб та членів їх сімей відновлювальним лікуванням в реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів З 01 січня 2015 року набрав чинності Закон України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 року № 1105-ХІV (далі – Закон № 1105) в новій редакції.

Законом передбачено забезпечення за кошти Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності застрахованих осіб та членів їх сімей лише відновлювальним лікуванням в реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів після перенесених захворювань і травм.

Відновлювальне лікування–це продовження стаціонарного лікування у реабілітаційному відділенні санаторно-курортного закладу із спеціальним обладнанням та висококваліфікованим медичним персоналом. Таке лікування допомагає швидше повернути працездатність після перенесених хвороб.

Кількість застрахованих осіб, які після стаціонарного лікування потребують реабілітації стрімко росте з кожним роком. Пов’язано це із припиненням надання застрахованим особам послуг із санаторно-курортного лікування за рахунок коштів Фонду у зв’язку з набранням чинності нового Закону.

Путівки до реабілітаційних відділень санаторно-курортних закладів, придбані за кошти Фонду, видаються безкоштовно лікувально-профілактичним закладом застрахованій особі, дитині або двом дітям в супроводі одного із застрахованих батьків або застрахованої особи, яка їх замінює (опікунові, піклувальнику), згідно з висновком відбіркової комісії лікувально-профілактичного закладу щодо направлення хворих до реабілітаційних відділень санаторно-курортних закладів, у якому вона перебуває.

Крім того, на весь період відновлювального лікування для дорослих видається листок непрацездатності, який оплачується за рахунок коштів Фонду.

Вартість путівок до реабілітаційних відділень у 2017 році становить:

-для відновлювального лікування дорослого-11928,00 грн.;
-для відновлювального лікування дитини у супроводі дорослого (цукровий діабет) - 21960,00 грн.

В попередні роки відновлювальне лікування могли пройти не всі хворі, а тільки ті, які перенесли гострий інфаркт міокарду або операції на серці та магістральних судинах, після оперативних втручань на органах травлення, після гострих церебральних порушень, після ортопедичних операцій, порушень обміну речовин, відновлювальне лікування перебігу вагітності.

Виконавчою дирекцією Фонду на 2017 рік суттєво збільшено кошти на фінансування соціальних послуг з відновлювального лікування (медичної реабілітації) застрахованих осіб і членів їх сімей в реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів та розширено перелік профілів лікування на ІІ-ІУ квартали 2017 року за рахунок відкриття нових відділень реабілітації, а саме добавлено профілі:

-відновлювальне лікування післяопікових хворих;
-відновлювальне лікування після хірургічного втручання на органах сечостатевої системи;
-відновлювальне лікування хворих після перенесених ефективних операцій на легенях, в т.ч. з приводу гнійних процесів нетуберкульозного характеру;
-медико-психологічна реабілітація постраждалих учасників АТО.

Як показує аналіз, впродовж останніх років не всі лікувально-профілактичні заклади нашої області не збільшили використання реабілітаційних путівок, в той час, як рівень захворюваності в області зростає і кількість застрахованих осіб, що перебувають під диспансерним наглядом збільшується, а наша область посідає одне з останніх місць по замовлених путівках.

Додаткову інформацію можна отримати у виконавчій дирекції Тернопільського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності за телефоном (0352) 25-29-66 та в районних і міжрайонних дирекціях обласного відділення Фонду за місцем реєстрації страхувальників.


Відділ соціальних послуг виконавчої
дирекції обласного Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності