У виконавчій дирекції Тернопільського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності 20 січня 2017 року відбулася робоча нарада за участю Голови комісії з реорганізації Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності Валерія Сітайла з працівниками виконавчої дирекції Тернопільського обласного відділення Фонду.

Валерій Сергійович провів нараду під час якої зосередив увагу на актуальних питаннях здійснення соціального страхування з тимчасової втрати працездатності у сучасних економічних умовах. Голова комісії зробив акцент на раціональному та економному використанні коштів Фонду, своєчасному наданні застрахованим особам матеріального забезпечення відповідно до норм чинного законодавства.

Особливу увагу приділив відновлювальному лікуванню застрахованих осіб після перенесених важких захворювань у реабілітаційних відділеннях санаторіїв та наголосив на якості, доступності, контролі, цільовому використання реабілітаційних путівок, а також тісній співпраці органів Фонду з лікувально-профілактичними закладами, які здійснюють відбір та направлення хворих до санаторіїв.

Під час наради обговорено питання реорганізації Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності. Важливим стали висвітлені В.С.Сітайлом перспективи подальшого реформування фондів соціального страхування з метою більш ефективної роботи за напрямками діяльності усіх видів соціального страхування.

Також, він проінформував, що Міністерство охорони здоров'я України затвердило черговий захід відповідно по Плану здійснення заходів щодо запобігання корупції у Міністерстві охорони здоров'я України (Захід № 42). Буде запроваджено електронний реєстр листків непрацездатності з метою унеможливлення зловживань під час їх обігу. Введення на всій території України електронного реєстру дозволить не тільки забезпечити дієвий контроль за обліком і обґрунтованістю виданих та продовжених листки непрацездатності але і допоможе здійснювати моніторинг захворюваності населення України та планувати заходи з профілактичного оздоровлення застрахованих осіб.

За словами Валерія Сергійовича, впровадження реєстру дасть можливість повного контролю за видачею лікарняних з моменту звернення застрахованої особи до закладу охорони здоров'я. Також роботодавці зможуть оперативно отримувати інформацію про лікувальний заклад, що видав лікарняний листок, час звернення застрахованої особи. Наявність реєстру дозволить уникнути тривалого перебування застрахованих осіб на лікарняному, у тому числі в різних установах. На даний час Міністерством охорони здоров’я підписано відповідний наказ щодо запровадження в дію електронного реєстру листків непрацездатності. Він висловив надію, що дана система стане першим кроком для впровадження загальнообов'язкового державного медичного страхування.

Особливу увагу звернуто на стан і перспективи реабілітаційного лікування в санаторно – курортних закладах по путівках, придбаних за рахунок коштів Фонду. За словами Валерія Сітайла, закупівля послуг із відновлювального лікування застрахованих осіб і членів їхніх сімей у реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів на 2017 рік розпочалась. Крім того, Виконавчою дирекцією Фонду опрацьовується питання щодо надання у 2017 році послуг медико-психологічної реабілітації постраждалих учасників АТО.

Під час наради учасники мали можливість поставити проблемні питання та отримати ґрунтовні відповіді.

На завершення робочого візиту Валерій Сітайло разом з Головою комісії з реорганізації Тернопільського обласного відділення Фонду Наталією Найчук зустрівся з головою Тернопільської обласної державної адміністрації Степаном Барною та обговорив низку актуальних питань, що стосуються діяльності робочих органів Фонду.

Валерій Сітайло висловив надію, що спільні зусилля матимуть позитивні результати.